ERKEK TAVLAMA KILAVUZU

Funda Aksoy - Erkek Tavlama Kılavuzu


Alışveriş merkezleri

Buralardaki sinema ve kafeler tanışmak için ideal yerlerdir. Birileriyle göz göze gelir ve tanışırsınız dermişim. Demem tabii. Bu o kadar zor bir şeydir ki. Nasıl olacak o iş? Hiç tanımadığınız biriyle bir kafede göz göze geldiniz. Güzel. Eee, ne olmuş? Hatta bir kez daha geldiniz. Bu arada çocuğa göz alıcı bir bakış attınız. Evet. Yakışıklı çocuk. Tamam da sonrası ne? Siz onun yanına gitmeyeceğinize göre, o sizin yanınıza gelmek zorunda.

Arkadaşınızla ya da arkadaşlarınızla oturuyorsunuz. İki kişi mi gelecekler? Öööle kaleye saldıran ordular gibi. Sohbet nasıl başlayacak? "Sizinle daha önce tanışmış mıydık?", "Eminim terazi burcusun", "Şey, ben klip yönetmeniyim de, tipiniz çok ilginç geldi". Üüüf, uzun mesele. Geçin bu bahsi. Çok zor.

Zaten oturduğunuz masaya gelerek aklınca şirinlik yapıp, "Sizinle tanışabilir miyiz" numarasına giren erkeklere asla ve asla yüz vermenizi önermem. Bu, onun arkadaş muhabbetlerine konu olmanızdan başka bir şeye yaramaz. Şöylesine biraz takılmak isteyen arkadaşlara bile tavsiye etmem. Her işin bir adabı var.

Ama oralarda, arkadaşlarıyla gelen bir tanıdığa rastlamanız çok daha kolaydır. İnsanlar sosyalleşmek için bu tip yerlere giderler ve siz de hayatınızın erkeği olacak kişi ile buralarda tanışabilirsiniz. Bu önce oradaki bir kafede ya da sinema kuyruğunda görüşmekle başlar. Kafede aynı masaya oturursanız iki üç kelime konuşursunuz. Karakterini anlayamazsınız ama en azından bir ön fikir olur. Sonra filme gidilir. Film arasında tekrar grup bir araya gelir. Bu arada eğer o çocuktan hoşlandınızsa, büyük ihtimal arkadaşınızla birlikte tuvalete gideceğinizden onun kim olduğunu, ne olduğunu, biriyle beraber olup olmadığını ve karakterini kabaca öğrenirsiniz.

Filmden çıkışta onun film hakkındaki kritiklerini dinlersiniz. Eğer sizle birlikte kritik yapıyorsa sizden hoşlanmıştır ve film sonunda hep birlikte bir yerlere gidersiniz. Grubunuzun rahatça konuşabileceği daha farklı bir yerlere. Konuşmalar sonunda ondan hoşlanıp hoşlanmadığınıza, yani telefon numaranızı verecek kadar hoşlanıp hoşlanmadığınıza karar verirsiniz. Kararsızsanız yeterince hoşlanmadınız demektir. Telefonunuzu verip ondan sonra mazeret aramanıza bile değmez. Çözüm açık. Fark ettirmeden cep telefonunuzdan bir arkadaşınıza iki kez telefon açar, kapatırsınız. Bunun meraklı bir arkadaşınız olması gereklidir. O zaman o da geri telefon açar. Siz de sevgilinizle konuşuyormuş gibi yapmaya başlarsınız. Akşam ona uğrayacağınızı ama gece eve döneceğinizi falan söylersiniz. Daha inandırıcı olur. Böylece onun sizin üzerinizdeki emelleri birden suya düşer. Sonra ayrılırken sepet koluna, herkes yoluna olur. En fazlasıyla pek de tarzınız olmayan bir filmi seyredip, birkaç saat boşa vakit geçirmiş olursunuz ama içinizde kalmasından çok daha iyidir.

Bu arada bu tip alışveriş merkezlerinde takılmanın ciddi bir tehlikesi vardır. Son derece güzel mağazalara ve mükemmel çeşitlere sahip olduklarından, zayıf bir anınızda buralarda bulunmanız aylığınızı ilk günden bitirip ay sonuna kadar ne yapacağınızı bilmez durumda dolaşmanıza ya da daha da beteri, kredi kartınızda kapatamayacağınız büyüklükte delikler açılmasına neden olabilir.

Funda Aksoy - Erkek Tavlama KılavuzuShare this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM