ŞAHANE HATALAR

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 15

2. Bölümden...

Fen bilimlerinde okuyorsunuz ve hayatın bu derece sıkıcı, neredeyse kendi gözünüzü çıkarmak isteyecek kadar sıkıcı olduğunu bilmiyordunuz. Gününüz sabahın beşinde başlıyor ve ertesi sabah bir civarında sona eriyor. Bütün o saatler boyunca ne yapıyorsunuz? Ezberlemeyle vakit geçiriyorsunuz. Ezberleme tanrınız olmuş. Binlerce kuru ve ufalanan metni - sonsuz miktarda ekmek kabuğunu susuz yemeye zorlanıyormuşsunuz gibi - yutmanız gerekiyor. Anlamsız kelimeler, bıktırıcı tablolar, bezdiren teoremler. Sizin düşüncelerinize yer yok. Haftalardır erkek arkadaşınızla sevişmediniz. O devamlı olarak kanepede oturuyor ve size sızlanan bir şalgam gibi görününceye kadar şikâyet ediyor.

Zaman bulanıklaşıyor. Uzakta dağ beliriyor. Her test sizin düşüp ayağınızı burkmanızı bekleyen kaygan bir yarık, her final sizi bahardan önce öldürmeye çalışan dondurucu bir fırtına gibi. Günler haftalara, haftalar aylara dönüşüyor. Erkek arkadaşınıza neredeyse hiç ilgi göstermiyorsunuz ve onu pek de sık düşünmüyorsunuz. Ancak bir gün eve erken gelip elini Sharon adlı, daha bir hafta önce aspirin istediğiniz tombul bir kızın bluzunun içinde yakalıyorsunuz.

Erkek arkadaşınızı kovuyorsunuz ve bütün eşyalarını üçüncü kat penceresinden aşağı atıyorsunuz. Daireyi darmadağın ediyorsunuz. Branşınızdan nefret ediyorsunuz, erkek arkadaşınızdan nefret ediyorsunuz, hayatınızdan nefret ediyorsunuz. Bu hayat değil. Bu mutluluk değil. Bölümünüzden ayrılmak ve gidip gerçekten önemli bir şey yapmak istiyorsunuz. Gerçekten önem verdiğiniz bir şey. Sizi mutlu edecek bir şey yapmak için geç kalmadınız. Diğer yandan, ürkütücü derecede doğru bir deyiş var: Emek olmadan yemek olmaz. Fen biliminde okuyan hiç kimsenin hayatı kolay olmaz değil mi?

Fen bilimlerinde kalacaksanız, 10. Bölüme gidiniz

Fen bilimlerinden ayrılacaksanız, 11. Bölüme gidiniz

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 1


Seçenekler hazırlandığında linkleri burada olacaktır.


Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM