ŞAHANE HATALAR

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 1


6

3. Bölümden...

Okulu boş verin, biraz önce okuldan ayrıldınız. Hayat okulu varken, neden ders çalışasınız ki? Eğitiminiz Avrupa'nın tren istasyonlarında, müzelerinde, kafelerinde ve kulüplerinde geçecek. (Yataklarından bahsetmiyorum bile. Orada da epeyce eğitim almayı umut ediyorsunuz.) Haklı olarak, beklentileriniz çok yüksek. Entrika, macera, romantizm ve güzel fotoğraflar olmasını bekliyorsunuz. Tiyatro, müzik ve leziz şaraplar olmasını bekliyorsunuz. Kültür bekliyorsunuz.

Amerikan kültüründen nefret ediyorsunuz; çok büyük ve ayaklarını güm güm yere vuruyor. Gülmekten ölünceye kadar neşelenmeye yarayan ilaçlara ya da mega boyutlarda adamların tutuştuğu Amerikan güreşine benziyor. Wal-Mart, Sam’s Club ve McDonald’s'dan oluşuyor. Kartonpiyer toplumlardan ve Disney on Ice! gösterisinden oluşuyor. Bakire pop starlar ve Pepsi'den oluşuyor. Yardım kurumlan bile bozulmuş. Greenpeace veya PETA ile didişirseniz Tanrı yardımcınız olsun. Avrupa daha iyi olmalı, ne de olsa Amerikalılardan nefret ediyorlar.

Anneniz ve babanız kaygılanıyor. Avrupa'nın tehlikeli olduğunu düşünüyorlar. Avrupa'nın pahalı olduğuna, koktuğuna ve insanların doğru dürüst yıkanmadığına inanıyorlar. Neyse. Bu saatten sonra hayatınızı yönlendirmelerine izin vermeyeceksiniz. Arabanızı satıyorsunuz ve bütün mezuniyet çeklerinizi bozduruyorsunuz. Büyük bir sırt çantası ve yatak tulumu alıyorsunuz. Harita, çakı, seyahat rehberleri, tren tarifeleri, mide ilacı, ishal ve bulantı ilaçları ve aspirin stokluyorsunuz.

Duvarlara raptiyelediğiniz büyük haritalara bakıyorsunuz ve gitmek istediğiniz şehirleri işaretliyorsunuz. İtalya'ya ya da İngiltere'ye gitmek istemiştiniz hep. İngiltere'ye muhteşem mimarisi, krallık tarihi ve punk-rock görünümü için, İtalya'ya muhteşem yemekleri, Rönesans resimleri, çılgın ve seksi ayakkabılar nedeniyle. Her iki rota da muhteşem, ne yazık ki ancak birini seçebilirsiniz.

İtalya'ya gitmeye karar verirseniz. 12. Bölüme gidiniz

İngiltere'ye gitmeye karar verirseniz. 13. Bölüme gidiniz

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 1Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM