Greenwich Village Cadılar Bayramı Geçidi

Neil Teplica & Dave Freeman - Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 100 Şey


ABD: NEW YORK

Greenwich Village Cadılar Bayramı Geçidi

Greenwich Village, New York City, New York, ABD

Greenwich Village, tuhaf bir şov bulmak için her zaman harika bir yerdir, fakat normal insanların delirdiği ve tuhafların daha da tuhaflaştığı bir gece vardır ki, en iyisidir. Ülkenin en büyük ve en coşkulu Halloween kutlaması için, bölge, 31 Ekimde kostüm partisine dönüşür. 20.000’in üzerinde kostümlü sivil, dansçı, müzisyen ve diğer göstericiler, Halloween gecesinde Altıncı Caddede geçiş yaparlar. Aslında kendilerini eğlendirirken, onları seyretmek için orada toplanmış olan 1.5 milyon insanı da eğlendirirler.

Village Halloween Geçidi, sadece New York’un yapabileceği, hayal edebileceğiniz en hevesli ve en çılgın kostümlü, eğlenceden zevk alan marjinallerin biraraya gelmesidir. Bu gecede, toplumun dışladıkları ve toplumun üst kesimindekiler arasındaki ayırım yok olur. New York’lular birbirlerine tahammül edemediklerini unuturlar ve şehri müthiş yapan çeşitliliği kucaklarlar.

Hayaletler, cadılar, iskeletler, canavarlar, ejderhalar ve hatırı sayılır miktarda Freddie Krügerler, tost dilimleri, Çin yemeği ambalajları ve soyut sanat gibi daha yaratıcı, sıra dışı kreasyonlarla birbirine karışır. Geçitle ilgili benzersiz olan, Amerikan pop kültürünün ya da çılgın travestilerin son durumu olması değildir, her yıl organizatörler belirli kuklaların geçiti yönetmesine karar verirler. Sonuç, genellikle iki üç kişi tarafından yönetilen, havada uçuşur gibi görünen muhteşem kreasyonlardır.

Geçidin kenarlarında da görülecek çok şey vardır, yani seyretmek için yer seçmek ciddi bir iştir. Seyirciler caddeleri doldururlar, polis barikatlarını iterler, arabaların üzerine çıkarlar ve telefon direğinin en tepesine tırmanırlar. Tecrübeliler, erkenden ev partilerine giderler ve kaosa bakan açık pencerelerin yanına yerleşirler.

Bütün olay, mahallelinin kuklacı Ralph Lee ve çocuklarıyla yürüdüğü 1973de başladı. O zamandan beri sayısız ödül ve New York şehrine yaptığı ekonomik ve kültürel katkı için bağış kazandı. 1994’de belediye başkanı bir beyanat yayınlayarak şöyle dedi: “Greenwich Village Halloween Geçidi, bütün New York’luların yaratıcılıklarını, her yıl türünün tek örneği, benzersiz ve akılda kalıcı bir etkinlikte sergilemeleri için tek büyük fırsatı sunar.” Bununla ilgilenmenize değer.

Giderken:

Etkinlik, New York şehrindedir. Bulamazsanız, kendinizi her şeyden soyutlamış olarak yaşıyorsunuz demektir. Her tür havaya hazırlıklı olun, çünkü yılın bu zamanı oldukça öngörülemezdir. Yürümek için kostümlü olarak, Spring ve Canal caddelerinin arasındaki
Altıncı Caddede hazır olun.

Seyirciler için not: Bleeker’dan Ondördüncü Caddeye kadar genellikle çok kalabalıktır, yani eğer kalabalık sevmiyorsanız, geçidin başında ya da sonunda bir yer seçin. Daha sonraki korkutucu Halloween aktiviteleri için, Greenwich Village doğru yerdir.

Neil Teplica & Dave Freeman - Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 100 Şey


Bir sonraki bölüm hazırlandığında linki burada olacaktır.Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM