ŞAHANE HATALAR

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 1


7

3. Bölümden...

Kaliforniya yolculuğu epey olaylı geçti. Las Vegas'ın hemen dışındaki, bir dükkânın önünde arabanız bozuldu. Şarj dinamosu yanmış, pahalıya patlayacak. Arabanız tamir olurken, yol kenarındaki küçük bir kumarhanede kollu makinelerde oyun oynuyorsunuz; bunu daha önce hiç yapmamıştınız ve pek de başarılı olduğunuz söylenemez. Lanet olası makine o kadar çok gürültü yapıyor ki, kazanıyormuşsunuz izlenimi vererek soyuyor sizi. Bir kâra geçiyorsunuz, bir zarara. Paranızın yarısı gitti bile.

Araba tamircisine bir teklifte bulunuyorsunuz. Parça ve servis ücreti karşılığında onunla arka odada biraz eğlenebileceğinizi söylüyorsunuz. (Tamam, tamam, çok etik bir davranış olmadığını siz de biliyorsunuz. Ama orada sizi hiç kimse tanımıyor ve başka ne yapabilirsiniz?) Tamirci bu fırsatın üstüne atlıyor. “Lanet olsun, peki," diyor ve kirli kırmızı dükkân bezini tezgâhın üstüne fırlatıyor. “Ama seni uyarmalıyım," diyor. "Aletim büyüktür."

Adam dağınık ofisinde prezervatif takıyor ve sizi kahverengi vinil kanepesiyle tanıştırıyor. Adamın göbeğini fark ediyorsunuz. Kütük gibi suratını. Tek kelimeyle iğrenç. Minimum temas için sweatshirtünüzü ve çoraplarınızı giyiyorsunuz, ancak yine de yağlı eldivenlerini her tarafınıza sürtmeyi başarıyor. Canı sıkılmış san labradoru köşede oturmuş sizi seyrederken kendinizi çubuğa takılmış yumuşak kabuklu bir yengeç gibi hissediyorsunuz.

Sonra tuvalette kamyoncu banyosu yapıyorsunuz (bacaklarınızı küçük porselen lavaboya kaldırıp, topaklanmış beyaz toz sabun kullanıyorsunuz). Sonrasında tamirci size gerçekten çok iyi davranıyor. Yolluk olarak bir miktar para ve sıcak kahve veriyor ve ‘ne zaman isterseniz uğrayabileceğinizi' söylüyor.

Biraz önce yaptığınız korkunç şeyi düşünmek zorunda kalmamak için bira içerek, avazınız çıktığı kadar bağırıp şarkı söyleyerek hızla çölü geçiyorsunuz. (Yapmak zorundaydınız. Başka ne yapabilirdiniz ki?) Bir anda söylediğinizin folk müziği olmadığını, Hıristiyan Radyosu olduğunu fark ediyorsunuz ve radyo bozuluncaya kadar arabanın ön paneline vuruyorsunuz. Sonra sessizlik çöküyor ve biranızın bittiğini fark ediyorsunuz.

Kaliforniya eyalet sınırını geçerken bir karar vermeniz gerekiyor. Berkeley'de, üniversitede çalışan bir arkadaşınız var. Size e-posta göndermiş ve sizin için bir iş bulabileceğini düşündüğünü yazmış. Ancak bir de Los Angeles’te yaşayan ve yetenek avcılarıyla senaryo yazarlarını tanıyan bir arkadaşınız daha var. Onunla birlikte açık seçmelere katılabileceğinizi söylüyor. Arabanızı ya kuzeye süreceksiniz ya da güneye, Los Angeles'e. Güneş batmak üzere, sessizliğe daha fazla tahammül edemeyeceksiniz.

Berkelev'e Gidecekseniz. 14. Bölüme gidiniz

Los Angeles'e gidecekseniz. 15. Bölüme gidiniz

Heather McElhatton - Şahane Hatalar 1Bir sonraki bölüm hazırlandığında linki burada olacaktır

Seçenekler hazırlandığında linkleri burada olacaktır.Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM