YASAK BİLGİ

Michael Powell - Yasak Bilgi (Herkesin Bilmemesi Gereken Şeyler)


10. BİRİNİN ARABASINI MAHVETMEK

Yollarda çok fazla araba var, bu yüzden düşmanınızın aracını mahvetmek, hem sizin hem de çevreniz için faydalıdır.

Neyse ki, arabanın boyasını zedelemek için beysbol sopası kullanmaktan daha kurnaz yollar da var, gerçi zaten bu oldukça zaman kaybettiren ve komşuları uyandıran bir yöntemdir. İşte, size daha sessiz birkaç çözüm:

BENZİN DEPOSUNA ŞEKER

Bunu hepiniz duymuşsunuzdur. Sözde, şeker benzinin içinde çözülür ve pistonlara geldiğinde karamelleşir. Sorun şu ki, şeker, benzinin içinde çözülmez, o yüzden asıl yaptığı şey, benzin filtresini tıkamak ve motoru havasız bırakmaktır.

Sorun yaratacağına emin olabilirsiniz, ama motora tamamen zarar vermez. Bundan daha iyisi, benzinli araca dizel yakıt koymaktır. İşte, bu motoru mahveder. Dizel motora normal benzin koymak ise zarar vermez, ama bu durumda da benzin deposunun tamamen temizlenmesi gerekir ki bunun maliyeti 150 dolara kadar çıkabilir.

YAĞ SORUNU

Arabayı yağsız bırakın. Araç dakikalar içinde duracaktır ve motor berbat olur. Ancak, göstergelere giden kabloları kesmediğiniz sürece, yağın değişmesi gerektiğini belirten ışık yanacaktır. O yüzden yağın yerine, çok ince, iki zamanlı yağlardan koyun. Bu, yağ ışığı yanmadan motorun hasar görmesine neden olacak. Ayrıca, yağı olduğu gibi bırakabilir, yağ drenaj tıpasının yerine bir şişe mantarı da koyabilirsiniz. Araba ısındığında, yağ karterinin baskısıyla, mantar yerinden çıkacak ve yağ, hızla tükenecektir ve daha ışık yanmadan, motor zarar görür.

BOŞLUKLU DUVAR DOLGUSU

Pencereye ufak bir delik açın ve arabanın içine büyük bir teneke dolusu köpük sıkın. Bu köpükler, sıkıştırılmış boyutun otuz katına ulaşır ve dakikalar içinde katılaşırlar.

STİREN ÇÖZÜMÜ

Yağ karterine bir tutam stiren (reçine) dökmek, yüz kilometre içinde motorun kilitlenmesine yol açar.

MEYVE VE SEBZE

Kurbanınızın, meyve ve sebzelerden hakkına düşen beşte birlik bölümü, egzoz borusuna aldığından emin olun. Bir süpürge sapıyla onu derinlere kadar itin ve tamirci sorunu bulana kadar, motorun yarısını sökmek zorunda kalacak.

ZARARI O YAPSIN

Eğer kurbanınız bir modifiye hastasıysa (yani - genellikle Japon - arabasına anlamsız modifiyeler yapan ve sanki daha hızlı gidiyormuş gibi göstermeye çalışan biriyse), o zaman onun arabasına zarar vermenin en kolay yolu, eline 1000 dolar tutuşturmak ve gereksiz performans gereçleriyle arabasını mahvetmesini izlemektir. Onu bir sonraki görüşünüzde, yirmi beş santimlik egzoz borusu, anlamsız marşbiyel ekler, koltuk takımları, araba boyası üzerinde gereksiz çizgiler, tekli silecek ve aşırı büyük bir fiberglas araç takımı görebilirsiniz. Tek bir tümsek ve araba ağaca yapışır.

Eğer yukarıdakilerin hiçbiri size hitap etmiyorsa, arabayı çalın, elit bir mahalleye gidin ve arabayı ateşe verin.

Michael Powell - Yasak Bilgi (Herkesin Bilmemesi Gereken Şeyler)


Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM