YAŞASIN ORGAZM

Dorian Solot & Marshall Miller - Yaşasın Orgazm


klitoral arıza tespit: aşırı hassas klitorise ne yapmalı?

BIR BAŞKA SIK rastlanan soru: “Bazen klitorisim (ya da partnerimin klitorisi) çok hassaslaşıyor, dokununca acıyor. Sanki orgazm safhasını atlamış da orgazmdan sonraki hassasiyete ulaşmış gibi. Ne yapabilirim?” Kimileri de klitorislerinin aşırı hassaslık yerine hissizleştiğini söylüyor. Bu ikisinden birini kendiniz, kız arkadaşınız ya da karınız yaşamışsa, işte deneyebileceğiniz birkaç şey:

* Doğrudan klitorise dokunmak yerine etrafındaki yerlere dokunun. Pek çok kadın için klitoris başı dokunulamayacak kadar hassastır ya da çabucak aşırı hassas olabilir. Daha çok vajinal şafta stimülasyon vermeyi deneyin (genellikle kadınların dokunulmasını en çok sevdikleri bölgedir) ya da klitoris etrafındaki deriye, doğrudan dokunmadan nazikçe çekilebilecek ya da titreştirilebilecek vulvaya yakın bölgelere odaklanın. Kimi kadınların klitoris sinirleri öylesine hassastır ki, en doğrusu etli dış dudaklar yoluyla stimülasyon vermektir (parmaklar dış dudakların dış kısmında olmalı).

Bazen klitorisin doğrudan başını ovuşturmaktansa yan tarafını, üstünü ya da aşağısını ovuşturma ihtiyacı duyuyorum. Genelde doğrudan klitorisi ovuşturmaktan doğan acı verici duygudan daha iyi.

* Sık sık minik aralar verin. Bazı klitorisler, “iki adım ileri, ara ver, uyarılmanın bir adım geri çekilmesine izin ver, sonra yeniden başla” türünden bir yaklaşıma en iyi biçimde cevap verir. Klitoral dikkati canlı tutmak için birkaç saniyelik periyotlarla ya da klitoral stimülasyonun olmadığı birkaç dakikalık periyotlarla orgazmik evrenin son aşamasına gelene dek çok sayıda başla-bırak hareketi deneyin. (Bu aşamada, muhtelemen o tatlı evrede kalmak isteyeceksiniz).

* Klitorisi ıslak tutun. Klitorisinize (ya da onun klitorisine) parmaklarınızla dokunuyorsanız, tükürük ya da kayganlaştırıcıyla tekrar tekrar ıslatın ya da sık sık “bal kavanozunun dibine parmak banın” (parmaklarınızı kendi vajinanıza / onun vajinasına daldırın).

* Partnerler, kadın mastürbasyon yapıyorken onun ne yaptığını inceleyebilirler (elbette bu deneyimi sizinle paylaşma rahatlığına sahipse). Stimülasyonunun ne kadar doğrudan ya da dolaylı olduğuna, ne türden bir hareketi tercih ettiğine (aşağı mı yukarı mı, öne mi arkaya mı, daireler şeklinde mi vs., ağırlıklı olarak hangi yöne odaklandığına dikkat edin), bastırma hareketinin ne kadar nazik ya da sert olduğuna ve kendini ne sıklıkla ıslattığına özellikle dikkat edin.

* Nazik olun. Özellikle başlangıçta bu çok önemlidir. Partner konumundaysanız eğer, daha hafif bir dokunuşun daha iyi olup olmadığını ya da vücudunun hangi bölgesine odaklanılmasını istediğini sorun.

* Unutmayın ki bazı günler orgazmın olmayacağı tutar. Mastürbasyon da dahil seks kusursuz olmayan bir sanattır: Bazı günler şahanedir, bazı günler “idare eder”, bazı günler de olmayacağı tutar. Telaşa düşmenizi gerektiren bir durum değildir bu; katiyen aşkın bittiğine ya da partnerinizle uyumsuz bir çift olduğunuza dair canınızı sıkmanızı gerektirecek bir durum değildir. Biraz olsun dalgaya almayı öğrenin ve unutmayın ki kadınların çoğu orgazm olmadan da tatmin olabilir.

Dorian Solot & Marshall Miller - Yaşasın Orgazm


Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM