YAŞASIN ORGAZM

Dorian Solot & Marshall Miller - Yaşasın Orgazm

çoklu orgazm:

zevki ve eğlenceyi ikiye katla


KİMİ KADINLAR İÇİN büyük O’dan sonra devam etmek ve uyarılma kaybolmadan önce birkaç orgazma daha erişmek kolaydır. Kimileri de tek bir orgazm olur ve klitorisleri daha fazla stimülasyon alamayacak kadar hassaslaşır, tıpkı erkeklerin çoğunun geldikten sonra penislerine dokunulmasını istememeleri gibi. Bu durum son derece normal: Orgazm kupon gibi değildir, daha fazla topladığınızda daha iyi olacak diye bir kural yoktur. Bir kadın bir sevişmede yalnızca bir orgazmla daha büyük bir tatmin ve heyecan duyabilir.


Bununla birlikte, çoklu orgazma merakı olan ama bunu başaramayan bir kadınsanız, Sex for One ve Orgasms for Two adlı kitapların yazarı Betty Dodson’ın taktiklerine başvurabilirsiniz. İlk orgazmdan sonra kısa bir süreliğine, 10-60 saniye arası, klitoral stimülasyonu kesin. Sonra klitoral stimülasyona devam edin. Çoğu kadın aşırı hassasiyet döneminin çok çabuk geçtiğini fark edecek ve bir başka orgazma, belki de kısa aralıklarla daha da fazlasına yelken açacaktır. Kimi kadınlar için art arda gelen orgazm zincirinde her orgazm daha da büyük olabilir, kimileri için de orgazmın şiddeti gitgide küçülebilir. Çoklu orgazm zincirinde bile her zirveye ulaşmanın kendi içinde bir dinamiği vardır; yani her orgazmın, asıl orgazma ait küçük “şok sonrası” etkilerinden farklı olarak kendi içinde baştan sona bir ilerleme süreci vardır.


Hem erkek hem de kadın çoklu orgazm yetisine sahip olsa da, çoklu orgazm kadınlar için katbekat daha kolaydır. Bu durum kısmen de olsa şu anatomik farktan ileri gelir: Hem erkek hem de kadında uyarılma esnasında kanla şişen erektil dokular olsa da, kan kadınların cinsel organına daha hızlı ve daha kolay girip çıkar, dolayısıyla kadın tekrar tekrar “depoyu doldurup” tekrar tekrar orgazm olabilir.

Dorian Solot & Marshall Miller - Yaşasın Orgazm


Bir sonraki bölüm hazırlandığında linki burada olacaktır.Share this article :

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.

 
SUPPORT / DESTEK : ATLAS
Copyright © 2014 ATLASİZM